İNGİLİZ POLİTİKACI BİLL ETHERİDGE PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ
Serhat TUNAR -DG- İngiltere Özgürlükçü Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Avrupa Parlamentosu üyesi Bill Etheridge, Kırım’ı ziyaret edecek ekibin liderliğini yapacağını açıklamasının ardından partisinden ihraç edildi.

Parti Genel Başkanı Andrew Withers, BBC’ye yaptığı açıklamada, Etheridge’in bu davranışının partinin imajını zedelediğini belirtti.  Withers açıklamasında, “Sayın Etheridge’e bir uzlaşma anlaşması ilettik, anlaşmada kendisinin 29 Mart 2019’da partimizden ayrılacağı koşulunu belirtmiştik. Kendisi bu anlaşmayı kabul etmedi, ancak daha sonrasında gönderdiği bir mektupta, 29 Mart günü partiden ayrılmayı kabul etti,” dedi.

Andrew Withers ayrıca, Kırım’a gidecek ekip içinde yer alacağını açıklayan parti genel sekreteri Ethridge Paul Boltwood’un da ihraç edildiğini açıkladı. 

Geçtiğimiz hafta, Yalta Uluslararası Ekonomi Forum’u organizatörlerinden Andrey Nazarov, içerisinde İngiliz politikacıların, uzmanların ve iş adamlarının bulunduğu bir heyetin Rusya tarafından ilhak edilen Kırım’a bir ziyaretten gerçekleştireceklerini açıklamıştı. Nazarov, yaklaşık on beş kişiden oluşacak grubun liderliğini Bill Ethridge’in yapacağını belirtmişti.

malatya escort-